Červenec 2013

Čas utíká, a my nejsme schopní ho dohnat...

28. července 2013 v 14:57 Ostatní
Jak ten čas letí...Často nad tím přemýšlím. Myslím, že čas utíká rychleji než třeba před takovými sto lety. Připadá mi, že za to může moderní technologie. Počítače, telefony, televize. Dřív lidé, když čekali na dopis, tak se těšili až dorazí, a na to museli čekat. Dnes někomu přes chat napíšeme a během několika ani ne minut nám dorazí odpověď. Někdy si přeji, abych se narodila v 17.-19.století. Byla to doba vynálezů. To se museli mít lidi fájn... Po prázdninách jdu do devítky, v lednu mi bude patnáct. CO ? Vždyť je to nedávno, co jsem chodila do školky. Jako by to bylo včera si pamatuji můj první den ve škole. Každý den utíká strašně rychle, ráno se vzbudím a hned je večer. Je to stejné s celým rokem. Taky. Není to dlouho, byl Nový rok. pak to rychle uteklo a hned jsou prázdniny. A co prázdniny ? Vždyť už je půlka za námi a mě to ani nepřipadá...

Citát: Nejkrásnější dárek, který někomu můžeš dát, je tvůj čas. Protože když někomu daruješ svůj čas, daruješ tím kousek života, který už nikdy nevrátíš...

Pro ana blogy

27. července 2013 v 11:45 TéTé ( Téma týdne)
Když jsem v pondělí navštívila blog a uviděla, jaké je TéTéčko, řekla jsem si že asi nic nenapíšu, protože mě vůbec, ale vůbec nic nenapadlo, co bych na tohle téma napsala. Ale dnes projíždím různé blogy a čtu si jejich tétéčka. Párkrát jsem narazila i na ty ana blogy. Vůbec ty holky nechápu. A současně jsem si kladla několik otázek .Proč chtějí být hubené ? Proč nechcou jíst ? Proč? Proč? ....
Ale nic proti nim nemám. Jenom je prostě nechápu, proč chtějí žít tímhle stylem života. Podle mého nebudou v budoucnu šťastné. Ale stále je to JEJICH život, a nikdo z nás jim do toho nemá právo kecat ! Já bych taky mohla být taková, ale nechci. Miluju jídlo. Miluju moje tělo ! Takovou hroznou věc jako nejíst, bych si nikdy neudělala.Každy má nějaké nedokonalosti. Každý je svým způsobem krásný. Ať už ze vnitř, nebo na venek. Klukům se, podle mého, taky víc líbí holky ,,krev a mlíko'', a ne ,,kost a kůže''.. Ale tady nejde jenom o kluky. Jde o to, jak se každý cítí a jaký chce sám být ! Někdy mi moje kámošky říkají, že bych měla zhubnout. Prý mám moc velký stehna( já myslím že ne) a větší zadek. Nejsou ana, ale nevím, proč to říkají. Co jiného bych měla chtít ?! Je mi 14, měřím 165 cm a vážím 52 kilo ! To je podle mého dost dobré, a měnit bych to nechtěla. nepotřebuji být hubená jenom skrz to, abych se někomu líbila. Hlavní je, že se líbím sobě. A takové to mají, myslím, i ana holky... Každý je jiný, má jiný pohled na svět. I když se mi takoví lidí nelíbí, je to jejich život a ani já, ani nikdo jiný, je našimi názory(myslím) nezmění....
--Celkově to je jenom můj názor, nechci nikoho urážet !

Co já ráda nosím-2

26. července 2013 v 21:41 Móda a styl
Opět je tu článek s názvem ,,Co já ráda nosím''. Tentokrát se zaměřím spíše na doplňky.
•Takže miluju klobouky, respektive slamáky. Doposud jsem se je neodvážila nosit, ale konečně jsem se k tomu dokopala ale u vietnamce jsem si konečně jeden koupila. Díky němu mi konečně nesvítí do obličeje a cítím se skvělě !
• Dále se neobejdu bez slunečních brýlí. Ty k létu prostě patří ! Momentálně nosím wayfarer, ale dřív jsem nosila pouze ,,muchy'' . Ať jsou jakékoliv, brýle jsou neodmyslitelnou částí mého outfitu.
• Žabky, krosky. Moje letní obuv. Nic jiného snad nenosím, protože tohle mi přijde úžasný. Na léto hezky lehký, ,,luftovací''..no, prostě O.K. Ale taky miluju baleríny. Ty nosím pouze když někam jedu, jinak ne.


Obrázky jsou pouze orientační

Mrakům na dotek

24. července 2013 v 22:08 FOTO týdne
Velký řetízkáč. Sen mého dětství. No, i teď bych se na něm svezla. Vždy, když k nám přijeli komedianti, s sebou přivezli jen malý řetízkáč.Taky jsem se na něm ráda vozila, ale velký je prostě velký. Při prvním pohledu na fotku si představím, že lítám za rytmu krásné hudby přiřetízkovaná k sedátku a loupu si obláčky, které si dole sním jako cukrovou vatu. Krásný velký řetízkáč. Jednou se na něm přece jen svezu.

Mám se skvěle, mám se fajn..!

24. července 2013 v 22:00 Diary
Někdy mám závistivou povahu. Ne často, ale někdy žárlím a závidím snad všem a všechno. Ale ne, nejsem pošuk. Momentálně závidím snad všem lidem, kteří mají skvělý prázdniny. Já mám každý den stejný. Ráno vstanu, jdu si na počítač přečíst poštu, něco si dám na jídlo...Pak se pro mě staví o dva roky mladší sestřenice, chvíli jsme venku a potom se jdeme k babičce koupat. Koupání se opakuje ještě jednou večer, do té doby jsme venku a většinou se NUDÍME ! Hrozně ráda vzpomínám na ty časy, kdy jsem minulý rok s mými dvěma nej kámoškami( jsou dvojčata) dělala každý den něco. Chodili jsme prostě ven a bavili jsme se, každý den něco jinýho, od rána až do večera. A teď se to úplně změnilo. Kdyby jsme to měla celý rozepisovat, bylo by to přes celý blog. Pořád se spolu bavíme, ale už to není ono. Připadá mi, že když náhodou jdeme spolu ven, tak že si spolu nemáme co říct, není to téma. Ale i tak je mám jako kamarádky moc ráda. Pro mě jsou pořád nej kámošky , i když já už pro ně ne. Už mě to se sestřenicí nebaví, každý den je stejný. tyto prázdniny jsou fakt za trest. Já bych třeba jezdila za spolužačkama, ale to mi zase nedovolí mamka. Nebo nějaká brigáda. Jak já jž se těším až budu moct někam jít brigádničit. Prostě mít ten pocit že víte, jak se peníze vydělávají, a když se tam sejde dobrá parta, tak by mohla být i sranda. Plánuji, že každý prázdniny budu minimálně měsíc brigádničit a pak si užívat. Ale letos ? Nic. Někomu to přijde padlý na hlavu, ale někdy si přeji, aby už byla škola. Jo, prázdniny jsou fajn, ale ve škole mám kámošky. Tak doufám, že aspoň ten srpen bude dobrej. No , ale věřme přísloví. Všechno zlé je k něčemu dobré ! Tak doufám, že letos bude pravdivé.
Mimochodem, taky zbožňujete Nutellu tak jako já ?? <3

Zakázané ovoce ?

15. července 2013 v 11:54 TéTé ( Téma týdne)
Tak tohle Tétéčko mě teda dostalo. Vůbec nevím, co bych o tomhle napsala. Jasně, zakázané ovoce. Je to něco co nesmíme, ale neodoláme pokušení to zkusit. Každému se vybaví něco jiného. Jelikož já hodně fantazíruji, můj mozek vyplodil takovou blbinu že nevím, jestli to mám vůbec zveřejnit... Tak dobře. Aspoň něco.
- Žil byl jednou jeden červík, který se jmenoval dejme tomu Pepa. Strašně rád chodil do zahrady jedné holky, kde byly samé ovocné stromy. Stromy byly každý rok obsypané ovocem a Pepa si rád do každého vlezl, aby ochutnal. Jenže do jakéhokoliv ovoce vlezl, tam za sebou nechal kousek svého trusu a z toho se ,,narodil'' další červík. A tak se stalo, že v každém ovoci bydlel červ. Když si ta slečna šla něco utrhnout, pokaždé tam našla tlustého červa. Z počátku ji to nevadilo, ale po určité době se naštvala, jistého červa si našla a z ostra si to s ním vyřídila. Zakázala mu chodit do jejiché zahrady s výhrůžkou. Pepa si na chvíli dal pokoj, ale pak mu to nedalo a zase se do zahrady vrátil. Od té doby požírá speciální ovoce, a to zakázané.
----
Já vím , pěkná konina, ale proč to tétéčko nenapsat jinak ?

DIY kraťase

14. července 2013 v 21:26 Ostatní
Chystám se udělat si DIY kraťase. Tak až se k tomu konečně dokoušu, hodím vám sem návod . Sice jsou tyhle návody na každým druhým blogu, tak proč ne i tady ? Sama jsem zvědavá, co z toho vyleze S vyplazeným jazykem

Co já ráda nosím

14. července 2013 v 20:17 Móda a styl
Nová rubrika móda a styl. Pro začátek asi začnu tím, že zveřejním co ráda nosím já, potom budu přidávat i jiné.
LÉTO: Nejradši nosím šaty. Nejlépe takový ty lehký, který při mírným větříku vlají kolem těla.
Pak mám samozřejmě ráda i sukně s nějakým topem. zase, spíše takový rozevlátý styl, ale takové oblečení povětšinou nemám.
Dále miluji overaly. Je to snad nejlepší obleček.
Roztřepené kraťasy s tričkem. Je to taky super, ale jak říkám, šaty jsou prostě šaty.
A pak když je chladněji. Legíny a triko s krátkým rukávem.
Ale když jsou největší parna, vezmu si kraťasi, vršek od plavek a na to takový lehký přehoz. Sice se na mě lidi dívají jako kdybych šla úplně nahá, ale co. Já jim taky neříkám co si mají oblíkat .

-obrázky jsou ztažené z netu, ale příště budu dělat jenom moje. Vím, článek není nic moc, ale pro začátek to stačí :)
__________________________________________________________________________________________________________


Recenze - Lea

14. července 2013 v 12:25 Knihy
Jelikož moji vášní je četba knih, rozhodla jsem se, že sem jednou za čas přidám nějakou recenzi .
Za tento půlrok se mi nejvíce zalíbila kniha Lea, kterou jsem dostala na Vánoce.
Název: Lea
Autor: Pascal Mercier
Rok vydání: Mnichov(2007), Praha(2012)
Popis: viz.obrázek
Věková kategorie: V knize není zmíněno, ale doporučila bych všem.
Podle mě je to vážně super knížka která stojí za to si přečíst. A omlouvám se za kvalitu fotek , líp to fakt nešlo :/Žeby ?

13. července 2013 v 21:46 Ostatní
Vypadá to, že návštěvnost na blogu je větší než tak před čtyřmi dny. Je to díky ochotným blogerkám, které mi s trpělivostí(myslím) psali do komentů dlouhé rady jak na blog. A moc jim děkuji, protože si myslím že mi jejich rady dost pomohly . Tak teda doufám, že návštěvnost a blog celkově bude lepší Usmívající se

Fotíte ?

13. července 2013 v 20:41 Ostatní
Miluji focení ! Různé miniatury, momentky...Nejvíc se mi líbí fotky z přírody. Když se na objekt díváte přes objektiv, je to něco jiného. Párkrát jsem fotila ségřininým foťákem, párkát takovým tím na film. Ale svůj bohužel nemám. Zatím si na něho šetřím.Šetřím, ale nevím na jaký. Nemám se žádným srovnání. A proto se ptám vás, kteří fotíte, jaký by jste mi doporučili ? A nebo klidně pošlete odkaz na ten, který vlastníte ;) Budu ráda za každý koment :)

Komunikace 21.století

13. července 2013 v 12:34 Ostatní
Je svět počítačů a mobilů. Vítejte ve 21.století. Přes počítatč si můžeme povídat s přáteli, volat a přitom se vidět. Vše je možné během několika minut. Ale jak to asi dělali lidé před padesáti lety ? Oni neměli takovou možnost jako my. Dorozumívali se prostřednictví dopisů a telegramů, s lidmi, kteří bydleli ve stejném městě se osobně sešli. V dnešní době se dopisy už moc neposílají, ale postřehla jsem, že se to začíná obnovovat. Já dopisy taky posílám. A přijde mi to lepší než kdybych si s tím dotyčným měla psát přes net. Dopis je takový osobnější. Ten pocit, kdy každej den čekáte na pošťačku jestli vám něco nehodí do schránky, je úžasnej. Já to zbožňuji. Některé moje kámošky mě nechápou, někdy dokonce vysmívají, že dopisy ještě vůbec píšu. Ale mě to nevadí. A nebo Postcrossing. Znáte to ? Já to objevila nedávno. Je to projekt, kde se lidé z celého světa ,,dorozumívají'' prostřednictvím pohlednic. Vylosujete si adresu a tomu dotyčnému pohled pošlete. Pro něho to je překvapení, stejně jako později pro vás. Nikdy nevíte, kdy a od koho vám pohlednice přijde. Je to úžasnej pocit , když otevřete schránku a tam na vás vypadne pohled třeba z Ameriky.

Deset faktů o mě

13. července 2013 v 11:46 Diary
Fakty o admince blogu. Tohle vídám na spusta blozích. Tak proč by to nmohlo být i tady ? Usmívající se
  1. Jsem holka (nečekaně)
  2. V září jdu do devítky
  3. Miluji čtení knih
  4. Má oblíbená barva je žlutá
  5. Moje oblíbený jídlo je kuře s rýží, hrášková polívka a špagety
  6. Mám ségru
  7. Ráda fotím, i když nemám foťák
  8. Jsem kamarádská, komunikativní ale zároveň i stydlivá
  9. Mám dvě úžasný kočky
  10. Právě dokončují poslední fakt o mě
Možná někdy příště až moje nuda bude na hranici zbláznění, zase dalších 10 faktů o mě napíšu :)

Já padouch 2

12. července 2013 v 21:29 Ostatní

Já padouch 2

Viděli jste ? Já zatím ještě ne, ale chystám se na to. Moc se mi líbil první díl. Superpadouch Grue a jeho loupeže, srandovní žlutí ,,Pidižvíci'' a tři slečny z dětského domova, které svého ,, taťku'' Grua naučili sekat latinu. Nemá chuť mic ukrást a čte pohádky . Může být v druhém dílu vůbec sranda ? No, kdyby nebyla, tak by to ani nevydávalido kin, že :D ...Už se těším až to uvidím. Pačkůů :D
- prostřední věty nejsou až tak z mé hlavy. Část článku jsem si upravila( ne opsala nebo zkopírovala) podle popisu filmu.

Já a knihy

12. července 2013 v 12:27 Knihy
Kniha. Co si pod tím pojmem představíte ? Mě se jako první vybaví starý výtisk knihy, který má slabounké stránky a drolící se obal. Potom ta vůně, když listujete stránkami.
Já miluji čtení knih. Mám spoustu kamarádek , kteří nechápou, co mě na tom baví. Oni si radši sednou k televizi a ten příběh si tam pustí, než aby si ho přečetli. Když se začtu, jsem jakoby v jiném světě. Nevnímám věci okolo sebe a pouze sleduji řádky s tím napínavým příběhem. Dokázala bych číst snad celý den, kdyby mi to nepřekazila únava, hlad a potřeba jít na WC. Pamatuji si, jak mi mamka v šesti letech dala přečíst její oblíbenou knihu z dětství. Zalíbila se mi natolik, že jsem si ji přečetla rovnou dvakrát. A to dělám doteď. Dokážu číst knížku třeba čtyřikrát( to už jsem fakt uzdělala :D ) a pořád mě baví.
Jsem prostě takový knihomol :)